Участие в нашо Мрежово обучение/дискусия (уебинар)

етика, строителство, икономика, технологии, изкуство и т.н.
Потребителски аватар
velko
Регистриран: пон дек 04, 2017 5:32 am
Контакти:

Участие в нашо Мрежово обучение/дискусия (уебинар)

Мнение от velko » пон мар 19, 2018 12:32 pm

В резултат на дискусия в тази тема се роди идея да подготвим организиране и участие на Мрежово обучение/дискусия (уебинар), което да подпомогне комуникацията между членовете на определени работни групи от гледна точка на спестяване придвижването на хората до дадено място за жива среща.
Участието в Мрежовото обучение/дискусия ще бъде достъпно само за членове на фейсбук групата.
Пожелателна дата за случване на Мрежовото обучение/дискусия - около 7 април.

Тема към момента:
- Презентация за дейността на "Възраждане на българското село" с взаимовръзки към групите, участващи в инициативата

Ако на някой му хрумне и друга тема, която да представи и подложим на обсъждане - може да сподели тук.
--------------------
Общност "Нова Зора" :mrgreen:
*

VGG
Регистриран: чет фев 01, 2018 8:42 pm

Re: Участие в наша Мрежово обучение/дискусия (уебинар)

Мнение от VGG » вт мар 20, 2018 9:54 pm

Тук ли ще обсъждаме бъдещата тема за представяне/дискусия?

Потребителски аватар
velko
Регистриран: пон дек 04, 2017 5:32 am
Контакти:

Re: Участие в наша Мрежово обучение/дискусия (уебинар)

Мнение от velko » ср мар 21, 2018 9:37 am

Да!
Според мен е подходящо място.
Само че аз бия отбой, щото от 5 април отивам на място с лош интернет, където няма компютър и няма да мога да съдействам, относно комуникация с осигурителите на Уебинарска среда
И ще трябва някой друг да поеме.
--------------------
Общност "Нова Зора" :mrgreen:
*

Потребителски аватар
Людмил
Регистриран: пет мар 23, 2018 9:20 am

Re: Участие в нашо Мрежово обучение/дискусия (уебинар)

Мнение от Людмил » нед май 27, 2018 1:57 am

Здравейте! КАкво стана с уебинара? Аз също бих искал да участвам в него! Защо трябва да се навръзва с фейсбукгрупата участието? Това да участват само членовете на фейсгрупата не е добро решение според мен!

Михаил
Регистриран: съб мар 17, 2018 4:27 pm

Мнение от Михаил » пон юни 04, 2018 5:25 pm

Людмил написа:
нед май 27, 2018 1:57 am
Защо трябва да се навръзва с фейсбукгрупата участието? Това да участват само членовете на фейсгрупата не е добро решение според мен!
Предполагам, че така е по-лесно от организационна гледна точка.
Иначе трябва да се създава специална организация.

Боби Димитров
Регистриран: вт фев 20, 2018 1:19 pm

Мнение от Боби Димитров » вт юни 05, 2018 4:22 pm

Има такава специална организация, нарича се интернет. Всеки с достъп до интернет би трябвало да може да участва.

Обаче първоначално изобщо се заговори за уебинари в друг контекст - този на "работните групи", които се сформираха порай дискусии във ФБ групата. Затова и има(ше) логика да е само за определени хора.

Теоретично всеки може да направи уебинар дори и с YouTube Live, въпросът е, че няма никой да го гледа, ако не е интересен. Пък и някой трябва все пак да го направи.

Ето Людмил пита - какво стана, искам да участвам. Идеята на уебинара като не е толкова като "асамблеята", а като курс / обучение / урок. Като човек, който явно има много какво да каже и да напише, има логика той да организира уебинара с един Лайв или дори Хенгаутс със запис, а вече който има желание да се включи като зрител / слушател и да задава въпроси.

Та в крайна сметна всичко се свежда до това някой, който има желание нещо да бъде направено, да го направи това нещо. Условията и системите са налице. Правенето липсва.
"Yes I know my enemies! They're the teachers who taught me to fight me! Compromise, conformity, assimilation,
submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite. All of which are American dreams."
-RATM, 1992

Потребителски аватар
Людмил
Регистриран: пет мар 23, 2018 9:20 am

Мнение от Людмил » чет юни 14, 2018 9:33 am

Здравейте Михаил и Боби,

Първо, благодаря на Боби за подкрепата! Второ, фейсбукгрупата "Възраждане на българското село" се доказа според мен като авторитарна и затворена за различните мнения, публикации и анкети, свързани с това възраждане. Там има 6 човека администратори, които се опитват чрез цензура и игнориране на различните мениия да налагат свое собствено мнение за това що е: селкса общност, екипна работа, визия, демокрация, култура на поведението, как да се държим и т.н. Това е недопустимо за свободомислещите индивидуалисти като мен... Затова аз лично бях игнориран / отхвърлен от тази група, но бих искал да взимам участие в тези уебинари. Просто не е честно, справелдиво и разумно една цяло движение да зависи от авторитарните хрумвания, навици, предразсъдъци и щения на само 6 човека! Не разбирате ли, че ако още от сега започнем с такава диктатура, хубавите идеи, които по принцип ни свързват, никога няма да се реализират и да видят бял свят! Има и още по-лош сценарии. Ако тези идеи се опорочат и опошлят от шепа хора, горчилката и разочарованието на хората за дълго време ще висне като проклятие над бъдещите ентусиасти, които искат да направят нещо по-добро със същите идеи.... Не разбирате ли в какви рискове вкарваме хората, когато им се прилагат психоатаки с дълготраен ефект, когато се рушат мечти и идеали, когато се обеззверяват ентусиасти, когато се дава превес на разни маймуни - провокатори от чужбина?

Поздрави,
Людмил

Отговори