Предназначение на форума

Често Задавани Въпроси за алтернативен начин на живот
Потребителски аватар
Людмил
Регистриран: пет мар 23, 2018 9:20 am

Re: Предназначение на форума

Мнение от Людмил » пет мар 23, 2018 10:05 am

ДО Боби и Ачо в подкрепа на инициаторите.

Бих искал и аз да се намеся. Разбирам желанието на хората за конкретни действия и решения. Те искат ( И е нормално да искат. Такава им е природата.) нещата да се случват бързо, точно и лесно. Проблемът е, че това искане за обикновените хора е утопично. То е за висши мъдреци с много пари, знания и умения, натрупени за много години. Затова разбирам и инициаторите на проекта. Не ги винете и не ги упреквайте. Форумът е отворена система за всички и приложимите идеи за еко-селища / общности също. Това не е форум за джедаи с висши сили и възможности. В този смисъл и за да се случи нещо истинско, добро, задружно и в ПРЕДВИДИМИ СРОКОВЕ с нас ОБИКНОВЕНИТЕ хора, трябва да проявим ДОСТАТЪЧНО ТЪРПЕНИЕ И ЛЮБОВ към всяка една идея, произлязла с добро сърце от нашите себеподобни. Това е и единствения ни шанс да напуснем матрицата и да заживеем по-свободно и по-природосъобразно. Ако в основата на нашето общуване не залегне доброта и разбиране и в този смисъл, ако ние не станем по-смирени и по-малко себични / горделиви / самонадеяни и егоизтични, то всяка добра инициатива ще бъде загубена. Аз също много пъти през живота си съм припирал, прибързвал, критикувал и негодувал, но това е липса на зрялост и разумен подход. Да, хубаво е всичко да стане по-скоро и да бъде по-ясно и т.н., но това нещо съвсем не зависи само от модераторите, а от всички нас. Зависи от това до колко сме задружни, толерантни, търпеливи, смирени, достойни, честни и чисти и най-вече - до каква степен всеки един от нас е готов да вложи себе си в тази идея / кауза. И няма нужда да се самозалъгваме. Тук става въпрос за много труд, но също (колкото и да звучи неприятно) и за пари, но по последните две неща ще отворя / ще пиша в друга тема, за да не излизам от рамките на настоящата тема. Надявам се да не съм засегнал никой с мнението си.

Потребителски аватар
Людмил

Мнение от Людмил » пет мар 23, 2018 11:04 am

И още нещо в продължение и подкрепа на предишното. Съветвам тези, които наистина икскат да участват адекватно, смислено и активно в този форум, да прочетат книгата (или поне, ако им е се види много, да 'и хвърлят един поглед бегло / по диагонал):

"Да създадем живот заедно".

Тя се предостява както в електронен вид във фейсбук групата "Възраждане на българското село":

https://www.facebook.com/download/previ ... 7366435696,

така и в безплатен хартиен вид (само разходи за куриер) като подарък от читалище "Бъдеще сега":

https://portal12.bg/publikacii/chitalis ... obshtnosti

чрез страницата на "Портал12" , откъдето може да се подаде заявка:

https://docs.google.com/forms/d/18mWrnK ... rm?c=0&w=1

Там има и други безплатни книги за устойчиви общности.

Потребителски аватар
Людмил

Мнение от Людмил » пет мар 23, 2018 5:26 pm

Днес поразгледах малко по-подробно форума. Очарован съм от количеството работа, която е свършена само за няколко месеца. Идеята за "Възраждане на българското село" и нейните последователи набъбват като лавина. Скоростта на развитие е невероятна! Идеята се съживява така добре в сърцата на хората, че ако не се появят троянски коне в системата, нищо няма да може да я спре. И един съвет от мен. Избщо не е нужно да се обръща твърде много внимание на крайно песимистично / негативно настроените, ако задрънкат небивалици! Това би било излишна загуба на енергия, мотивация и време. Само може да се отбелязват в една база данни кои са те, за да се имат в предвид. Утре може да се започнат и опити за подкопаване на системата. Успех! Аз съм плътно с вас и бих искал да участвам в най-големите ви проекти като 200+, ако бъда допуснат там, разбира се.

Отговори