Сондажи за вода

Алтернативни начини за осигуряване на енергия, вода, транспорт
Потребителски аватар
velko
Регистриран: пон дек 04, 2017 5:32 am
Контакти:

Сондажи за вода

Мнение от velko » пет дек 28, 2018 7:03 am

Интересува ме какви документи са необходими за извършването на сондаж за вода в земеделски имот, който е извън урбанизираната зона на село.

Намерих един контакт на фирма, извършваща сондажи в цяла България:
http://sondaji-eu.com/%d0%ba%d0%be%d0%b ... %82%d0%b8/
(конкретно се вълнувам за село в Белоградчишка община)

ПП: И не. Там не е район, където съм избрал да се заселвам или заселваме. Надявам се, ако коментирате, да е по зададената тема.
--------------------
Общност "Нова Зора" :mrgreen:
*

Потребителски аватар
velko
Контакти:

Re: Сондажи за вода

Мнение от velko » пет дек 28, 2018 7:26 am

Може би тук в образец 14 е отговора на въпроса ми:

https://www.bsbd.org/bg/formulqri.html
==============================================
Мдам. И тук споменават за въпросното Разрешение
https://remonti.bg/sondaji-i-kladenci-za-voda/

Обръщаме внимание, че за изграждане на сондаж следва да се получи Разрешение за водовземане от подземни води чрез ново водовземно съоръжения от съответната Басейнова дирекция, която е част от Министерството на околната среда и водите. Това е законовият път, а друг е въпросът доколко той се следва.
--------------------
*

Боби Димитров
Регистриран: вт фев 20, 2018 1:19 pm

Мнение от Боби Димитров » пет дек 28, 2018 11:27 pm

Аз съм работил със сондажници на имот на приятел, които имаха над 300 сондажа и това само до 2015 г, за които само единични са били с документ, а мнозинството - в населено място. По техни думи, ако евентуално някой някога нещо зяйне, казваш, че при придобиването на имота е имало сондаж - няма пътека в закона, по която да бъдеш санкциониран. Те до момента не бяха чували за такъв случай, освен при големи инвестиционни проекти.

В Басейнова дирекция съм пускал запитване за заустване на изходящи води от малка ЛПСОВ с евро сертификат в сезонно сухо дере - нещо, което по подразбиране би трябвало да се позволява, при положение, че тия води можеш да ползваш за напояване на трайни насаждения... Е ми два месеца чеках от умрел писмо и се отказах. "- Добър ден, може ли да проверим по един входящ номер дали има движение? - Оф ама то всеки идва тука с входящи номера, аз да не съм компютър! - Амиии имате компютър пред себе си, въведете номера и така? - Ааа, тъй значи, вие сега ще ме учите как да си върша работата ли? Обедна почивка!"

Успех!

пп: На нашите форуми много хвалят друга бригада, ако ти трябват надеждни сондажници. Бих ти пратил тия дето работих с тях, но вече са в Кипър, където са големите пари!
"Yes I know my enemies! They're the teachers who taught me to fight me! Compromise, conformity, assimilation,
submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite. All of which are American dreams."
-RATM, 1992

Потребителски аватар
velko
Контакти:

Мнение от velko » съб дек 29, 2018 8:23 am

Боби Димитров написа:
пет дек 28, 2018 11:27 pm
..............
пп: На нашите форуми много хвалят друга бригада, ако ти трябват надеждни сондажници. Бих ти пратил тия дето работих с тях, но вече са в Кипър, където са големите пари!
Приемам всякакви оферти, координати и съвети по темата. Ако искаш може и на лично да ми пратиш координати или на публично, както прецениш.
--------------------
*

Боби Димитров
Регистриран: вт фев 20, 2018 1:19 pm

Мнение от Боби Димитров » вт яну 01, 2019 12:34 pm

"Yes I know my enemies! They're the teachers who taught me to fight me! Compromise, conformity, assimilation,
submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite. All of which are American dreams."
-RATM, 1992

Отговори