Охрана на ниви чрез Дронове

земеделие, животновъдство, градинарство и други в този отрасъл за нуждите на целева група "Селско стопанство"
Потребителски аватар
velko
Регистриран: пон дек 04, 2017 5:32 am
Контакти:

Охрана на ниви чрез Дронове

Мнение от velko » съб дек 29, 2018 1:12 pm

Статия за единствената засега фирма, предлагаща охрана на ниви, чрез дронове
https://www.capital.bg/reklama/2017/10/ ... n_veche_e/
--------------------
Общност "Нова Зора" :mrgreen:
*

Боби Димитров
Регистриран: вт фев 20, 2018 1:19 pm

Re: Охрана на ниви чрез Дронове

Мнение от Боби Димитров » вт яну 01, 2019 12:37 pm

И какво ще направи един дрон със летателно време 12-20 минути, като заснеме циганите с каруцата да ти брулят орехите в твоите 50 или 100 дка искаше да купуваш? Първо ще го свалят с пръчки :D Нинам, ние сме работили с няколко дрона и притежаваме един, не си представям да е ефективна охрана за отдалечен обект. Докато стигне, трябва да се върне. Не може да е нонстоп тап. Лесно се вижда отдалеч и се чува. За да можеш да видиш и различиш детайл, трябва да летиш ниско. Така е опасно пък за дрона. Дигай си палатката на царевичака, две кучета, пушката до тебе и те така :)
"Yes I know my enemies! They're the teachers who taught me to fight me! Compromise, conformity, assimilation,
submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite. All of which are American dreams."
-RATM, 1992

Потребителски аватар
velko
Регистриран: пон дек 04, 2017 5:32 am
Контакти:

Re: Охрана на ниви чрез Дронове

Мнение от velko » ср яну 02, 2019 7:34 pm

Имам нива във видинско село.
Пръкна ми се някакъв план тия 12 декара да ги засея И с люцерна и с картофи и с някакво жито.
Пък за дрона. Де да го знам туй животно. Може пък да си има някаква аерогара като Закс да каца на нея и да си зарежда батериите, когато не лети.
Нема да гони циганите с огнехвъргачка - само ше ги заснеме какви са убави. Не съм се интересувал от подробности. Ако стигна до там - ще ти кажа какво са ме излъгали охранителите!
--------------------
Общност "Нова Зора" :mrgreen:
*

Отговори