За истинските автори и ловците на идеи!

етика, строителство, икономика, технологии, изкуство и т.н.
Потребителски аватар
Людмил
Регистриран: пет мар 23, 2018 9:20 am

Мнение от Людмил » съб юни 16, 2018 4:40 am

Здравейте!

Когато една добра идея се появи в публичното пространство, тя веднага бива открадната на пазарен принцип от ловците на идеи. Ловците започват да я експлоатират като своя. Същевременно изолират с всички възможни средства нейния автор от начинанието. Оригиналните автори на идеи са хората, които трябва да търсим, защото те са истинския и неподправен потенциал на нацията. Другите са мошеници и златотърсачи! Много е трудно, но си струва да се намерят начини и да разработят методи и средства, чрез които с голяма точност и сигурност те да бъдат откривани, тествани и отсявани!

С нетърпение ще очаквам от вас идеи и предложения как тази важна цел да може да бъде постигана! Аз все още не зная, но ако междувременно ми хрумне нещо, ще го споделя тук с вас...

Поздрави,
Людмил Милев

Потребителски аватар
Людмил

Re: За истинските автори и ловците на идеи!

Мнение от Людмил » съб юни 16, 2018 5:48 am

Аз междувременно дообогатих първоначалния текст, но тъй като нямам възможност вече да го редактирам, го поставям още веднъж като отделно мнение...

Ето го:

Когато една добра идея се появи в публичното пространство, тя веднага бива открадната на пазарен принцип от ловците на идеи. Ловците започват да я експлоатират като своя. Същевременно изолират с всички възможни средства нейния автентичен автор от начинанието. Оригиналните автори на идеи са хората, които трябва да търсим, защото те са истинския и неподправен потенциал. Другите са мошеници и златотърсачи! Затова е много трудно, но си струва да се намерят начини, чрез които с голяма точност и сигурност те да бъдат откривани и отсявани, за да вървим напред, а не разни хитреци да ни използват постоянно като полезни идиоти. Освен това, ловците опошляват и развалят с времето първоначално хубавите идеи, защото ги комерсиализират. Те променят тяхното основно значение и замисъл в нещо друго. В следствие се създава лошо име. След това първоначалната идея много трудно може да бъде реализирана..... Междувременно пазарните играчи (търговци, посредници, банки, застрахователи, политици и други) вече са спечелили пари от така развалената идея и се насочват към следващата, която отново развалят и т.н. На последните не им пука за идеите и за тяхната съдба. Те се интересуват само от парите, които ще спечелят от тях!

С нетърпение ще очаквам от вас идеи и предложения как тази важна цел да може да бъде постигана! Аз все още не зная, но ако междувременно ми хрумне нещо, ще го споделя тук с вас...

Поздрави,
Людмил Милев

Потребителски аватар
sarnela
Регистриран: ср дек 06, 2017 2:32 pm

Мнение от sarnela » нед юни 17, 2018 12:11 am

Може ли да дадеш пример, свързан с темата на форума?

Потребителски аватар
Людмил

Мнение от Людмил » нед юни 17, 2018 12:37 pm

Здравей Сърнела,

За онези, които искат да правят малки и нерентабилни общности, аз нямам примери, защото такива общности мен лично малко ме интересуват. Аз се интересувам ОСНОВНО от големи и устойчиви живи места, за които трябва преди СЪЩИНСКОТО ДЕЙСТВИЕ да се създаде:

1) Стабилна теория за тяхното функциониране

2) Ясна филосоия и психология за взаимоотношенията вътре

3) Прозрачна политика и пропаганда за взаимоотношенията навън

4) Ясна икономическа, правна и социална обосновка за тяхното съществуване и дългосрочно развитие

С две изречения никой не може да бъде убеден в каквото и да е, а и няма смисъл в такова убеждение. Ако някой има крайно ограничени и конкретни амбиции по темата, не е нужно да се напъва да разбира какво се опитвам да кажа в точка разни в общата част на форума чрез такива и подобни теми. Може спокойо да се насочи основно към търсене на плодородна и подходяща земя, строене на алтернатвни къщи и алтернативни енергии и да прескочи теорията и философията по темата.... Аз няма да ги прескоча, защото имам по-амбициозни планове за възраждането на българското село и на България изобщо. Това, което ти искаш, е въпрос на подход, поставени цели и ниво на абстракцията, от което ниво човек иска да изхожда, когато преследва своите цели. Ние с теб се разминаваме кардинално в нивото си на абстракция на мисленето по тази тема, така че трудно бихме могли да се разберем. Затова по-добре би било да ни си пречим взаимно, а да си оставим един друг свобода на действието и свобода на личната изява....

С най-сърдечни поздрави,
Людмил Милев

Потребителски аватар
Людмил

Мнение от Людмил » нед юни 17, 2018 12:57 pm

Сърнела,

И все пак ще се опитам да ти отговоря с няколко изречения. Връзката между тази тема и "Мрежа Живи Места" е следната. За да се създаде "Мрежа Живи Места", трябва преди това да се съберат ИСТИНСКИ И АВТЕНТИЧНИ идеолози, които се занимават с идеи и творческа дейност на високо абстрактно и теоретично равнище. Проблемът е, че между тях непрекъснато пречат плагиати, ловци на идеи, спекуланти, мошеници, златотърсачи, простаци и защитници на статуквото. Те съзадват условия за интриги, провокации и злонамерени действия.... Но най-лошото е, че развалят името и авторитета на добрите идеи. Именно за да противодействам и за да се търсят решения срещу тези интриги и тези пречещи хора, които изброих по-горе, аз съм повдигнал тази тема в този форум... Целта ми е да се създаде методология за търсене и отсяване на истинските хора с добри намерения сред нас от недобронамерените или основно комерсилано настроените, които действат деструктивно, вредят и пречат на свободното развитие на едно такова движение за възраждане на селото и в крайна сметка възпрепятстват създаването на истинска мрежа от живи места в България....

Поздрави,
Людмил

Отговори