24.06.2018г., 18:00ч. Асамблея "Мрежа Живи Места" - София

информация за предстоящи/минали събития
Потребителски аватар
Людмил
Регистриран: пет мар 23, 2018 9:20 am

24.06.2018г., 18:00ч. Асамблея "Мрежа Живи Места" - София

Мнение от Людмил » пет юни 22, 2018 7:16 am

Какво?

От 18:00ч. в София ще се проведе поредната месечна среща на Асамблея "Мрежа Живи Места"
за обсъждане на текущо възникнали въпроси, както и започване на нови инициативи.

Дневен ред:
  1. Избор на модератор по правилата, приети от предишната асамблея
  2. Прочитане на дневния ред
  3. Приемане на предложения за промени и допълнения към дневния ред
  4. Попълване на присъствен списък от участниците
  5. Получаване на протокола от предишната асамблея (Людмил Милев)
  6. Допълване на пропуските в протокола от предишната асамблея
  7. Отчет за работата през посления месец
  8. Получаване на разпечатки / статии от участниците, които са писали по темата “Мрежа Живи Места”
  9. Съвместно обсъждане на авторските трудове
  10. Обсъждане на правилата за култура на общуаването, приети на предишната асамблея
  11. Използване на чуждестранен опит и ресурси в изграждането на общности (Вал Тодоров)
  12. Теми, предложени от участниците

Кога?

В неделя на 24.ЮНИ.2018г. от 18:00ч.

Къде?

На тенис кортовете зад ТВ кула,
бул. "Драган Цанков" и ул. "Незабравка"

Карта

Допълнително ще подам информация дали ли ще има отдалечено участие и записване на събитието през фейсбук!

Потребителски аватар
Людмил

Re: 24.06.2018г., 18:00ч. Асамблея "Мрежа Живи Места" - София

Мнение от Людмил » пет юни 22, 2018 1:41 pm

Можете да се записвате за събитието във фейсбук ето тук:

Месечна Асамблея "Живи Места"

Потребителски аватар
velko
Регистриран: пон дек 04, 2017 5:32 am
Контакти:

Мнение от velko » пет юни 22, 2018 6:54 pm

Тази среща е индивидуална инициатива на Людмил и никой от предишните организатори на асамблеите няма да присъства.

Всеки, който иска да ходи, да си прави сметка къде отива.
--------------------
Общност "Нова Зора" :mrgreen:
*

Потребителски аватар
Людмил

Мнение от Людмил » нед юни 24, 2018 5:06 am

Държа да отбележа, че тази среща се организира, защото беше гласувано да има асамблея в София според предишната ОФИЦИАЛНА асамблея (гласувано за всяка последна неделя от месеца на същото място от 18:00 часа)! Когато Вал Тодоров предложи да се изнесе в провинцията, тогава аз предложих да остане да има и в София асамблея, независимо от провинцията. Беше гласувано в полза на моето предложение 6:4.... И тъй като аз съм за пряката демокрация на хората, които участват на тези асамблеи на живо, реших въпреки всичко да я организирам.... Не може малцинството да саботира и диктува на мнозинството какво да прави! Не се обиждай Велко, но това е така! Настина не зная дали ще се получи добре, защото организаторите си наумиха да няма в София асамблеи, но сме длъжни да опитаме на добра воля :)

Събирането ще бъде пред главния вход на кортовете от 18:00ч, след което ще седнем в близката градинка, където има дървени маси и пейки. Телефон за връзка с мен:

GSM: 0878759931

Велко, ще можеш ли да ми изредиш имената на предишните организатори на тези асамблеи? Доколкото аз зная това сте: ти, Сърнела, Вал и кой още? Но Вал си имал, по негови думи, по-важна работа. Ти си в провинцията зает в хижата. Защо Сърнела няма да дойде, аз не зная. Също така не зная защо групата "Възраждане на българското село" не пожела да одобри ОФИЦИАЛНО публикацията за събитие на Владо Досев за тази среща? Имаш ли отговор на този въпрос, след като сме го гласували за място, дата и час още на предишната ОФИЦИАЛНА асамблея? Може би ти знеш това, защото си "случайно" станал администратор в тази група....

Поздрави,
Людмил Милев

Потребителски аватар
velko
Регистриран: пон дек 04, 2017 5:32 am
Контакти:

Мнение от velko » нед юни 24, 2018 6:22 am

Здрасти, Людмиле!

Никой не ти е забранил да проведеш това събиране днес в София. Щом е гласувано с мнозинство значи ще има и участници в него. Желая ви ползотворна работа.

Старите организатори по разни стечения на обстоятелствата няма да присъстват на тази юнска асамблея, а какво ще решат занапред си е тяхна лична работа.
Асамблеите ни нямаха списък с щатни членове. Хората се събират свободно, общуват и нямаме правило да им държим сметка, когато не присъстват, където и да било!
--------------------
Общност "Нова Зора" :mrgreen:
*

Потребителски аватар
Людмил

Мнение от Людмил » нед юни 24, 2018 11:47 am

Здравей Велко!

Аз на никого не държа сметка! ВСеки може да си лъже и след това да се отменя! Нямаме официално правило да се държим морално! Само ще кажа, че не съм аз този, който започна да държи сметка за по-предходната асамблея и да обвинява другите, че са саботирали и окупирали асамблеята, а аз бях този, обвинения, на когото друг човек държеше сметка... Така че, много моля да имаме поне малко коректност, морал и честност в поведението, защото иначе общуването става твърде неприятно и безсмислено! Все пак, въпреки че не сме длъжни, малко чест и достойнство в поведението не са излишни, нали? Или мислиш различно?

Също така бих се радвал, ако си отговаряхме ВЗАИМНО на конкретните въпроси, въпреки че вече започнах да свиквам да си задавам в ъпроси без отговор, а аз от своя страна да отговарям съвестно и послушно (да рапортувам)... Все пак и аз мога да започна да отговарям избирателно! Така е по-лесно и по-удобно и за мен!

Така. Едно е да не искат да дойдат админите. Съвсем друго е, когато ваш фен / член (Владо Досев) публикува събитие и вие да не го одобрите като публикация! Това са две съвсем различни теми и неща! Аз все пак не получих отовор по последното, но иначе - ДА, никой не е длъжен да ми отговаря на въпросите! Да живее демокрацията! :) Ако това, което се организира като "Възраждане на селото", някой си позвои да нарича "демократично движение", то аз спокойно мога да се нарека "арменски поп" или "трамвай"..., но може би никой и не иска мнозинството да може да решава каквото и да е било... Може би капиталът ще решава и онези, които са родоначлници... Всъщност по тази тема до сега не сме имали никаква обширна дискусия, а тя е най-важната тема преди създаването на първото еко-селище! Не мислиш ли?

Така. До колкото ми е известно от всичките 6 сигурни и 4 несигурни, заявили участие, двама, които със сигурност ще дойдат, са членове на групата "Възраждане на българското село". Т.е. ще има и представители от тази фейсгрупа на събитието :). Въпреки, че аз неразбрах ТОЗИ форум зависим ли е от тази фейгрупа или не? Защото преди време останах с впечатлението, когато питах това, че той по-скоро е НЕЗАВИСИМ от въпросната (проблемна според мен) фейсгрупа.

С най-сърдечни поздрави,
Людмил Милев

Боби Димитров
Регистриран: вт фев 20, 2018 1:19 pm

Мнение от Боби Димитров » вт юни 26, 2018 9:08 am

Людмил написа:
нед юни 24, 2018 11:47 am
вече започнах да свиквам да си задавам въпроси без отговор, а аз от своя страна да отговарям съвестно и послушно (да рапортувам)... Все пак и аз мога да започна да отговарям избирателно! Така е по-лесно и по-удобно и за мен!
Според мен причината е, че пишеш прекалено много. Не вярвам някой да има времето, силите, волята и желанието да изчете всичко. Аз не успях дори да стигна до края на списъка с документи, какво остава за самите документи. Просто нямам идея кога намираш времето... (това не е въпрос, не е нужно да обясняваш). Също така и не вярвам, че можеш да почнеш да отговаряш избирателно или че ще ти е по-лесно :D :D :D

Не се наемам да определям дали е полезно или не и за кого - като човек, който обича да се изразява писмено и аз съм усетил, че е приятно човек да си разпише нещата, да си ги изясни в главата. Но за себе си. Друг е въпросът дали трябва да ги копи-пейства на няколко места, това примерно е натрапчиво дублиране... Може би имаш нужда от собствен блог?
"Yes I know my enemies! They're the teachers who taught me to fight me! Compromise, conformity, assimilation,
submission, ignorance, hypocrisy, brutality, the elite. All of which are American dreams."
-RATM, 1992

Отговори