Различията - хранене, молитви, пушене

Теми за здравословен живот; здравословно хранене
Svetlozar.Petrov
Регистриран: нед мар 04, 2018 1:32 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Различията - хранене, молитви, пушене

Мнение от Svetlozar.Petrov » съб мар 31, 2018 10:47 pm

Така изложените разсъждения ме подтикват директно към размисъл-човек-ариум,терариум или хуман-огическа градина ще се прави? :geek:
20 германци без много много да му мислят вече са една общност с минало,настояще и бъдеще,изградена,ясна,кратка,без нуждата от конституция или писмени закони и норми с подточки и алилеи.Язък,че малко забелязват простотата в този избор на живот,но страстно изразяват неистовите си страхове относно това относно онова.
Нека обобщя-разделяне на кухня,разделяне по хранителен режим,разделяне по молитви,разделяне по вярвания и следвания,разделяне по пушене....освен РАЗДЕЛЯНЕ,другото не ме интересува.Още няма събрани на едно,а разделянето вече е подмело перспективите.
Тук индивидуалното се явява граница,без да си дава никой сметка,че тази граница не е нищо друго освен собственото възприятие за света без абсолютно никаква свобода.Господ да не е при неедящите само,за да позиционира мястото си?
Меко казано съм съкрушен от написаното.И ми прилича като лексикон,на мен ми харесва това,на мене онова,аз ще съм в тази група,другия в другата.И кое му е обединяващото след като би трябвало да произхожда от ''единството'',от 'единението''?!?!?
Общността не означаваше ли допирна точка?защото до момента видях само многостранен многоъгълник,без равни стени и без прави ъгли..
Вече съм съгласен с американците че има и такова заболяване относно избора на храна.Прави са! :)
И наистина не разбирам тази нужда много хора просто ей така да се хранят заедно с такова разнообразие от хранителни различия.
След като е толкова лесно всеки да си ползва неговите си съдове,да си сготви у тях,да иде на общата маса,защо е нужно цяла една политика на храненето,вместо едно простичко и натурално решение?
И познавам много пушачи,но чак да не могат да издържат час два без цигара,или на всяка цена да пуши на масата,е това чисто и просто няма как да е дух който би оцелял в общност най малкото.освен ако не съберем кръчмарниците.
Все по-често срещам вегани,усмихнати,лъчезарни,а в душите си тиня до шия,мъка,тъга.И месоядни,с тъжни лица,умърлушени тела,дъх на гнило,а душите им като детска радост и щастливи.Докато човек не се научи все по често да е в състояние на несъстоятелност,то той никога и по никакъв начин не би изградил както отвътре така и от вън една стабилна основа,едно чисто сърце,една приветлива душа.Светът има нужда от общност с ново възприятие на всичко като цяло.Където съзнанието е основна точка,както за изучаване така и за прилагане на неговите различни от познатите ни аспекти.
Дуалното възприемане на света вече умря.още преди 4 години..Трудно ще излезе всеки който толкова здраво се държи в здраво оформената си черупка-продукт на собствените си ограничения.Не виждам смисъл да се създава нова общност със старо съзнание.
Говорим си за мир,а мразим града,говорим за единство а вече сме се разделили по хранителни ограничения,говорим за духовност,а сплитаме политическите си виждания,говорим за общност,а вече построихме и отделните ''кътове'' с табелки..И кое му е хуманното и духовното и одухотвореното и единното?
Не сме построили дом,а слагаме оградите,градим връзки,след като сме сложили възлите,решено е да се храним заедно,без да сме се научили да се храним поединично.Аз наистина не виждам разлика от познатата картина в парламента и тази тук-всичко е крайно крайно крайно,за да обслужва единични интереси,със сходна точка-егото.Змията върху натрошени стъкла не пълзи,и не е дори нужно да е открила лично тя стъклото за да го знае.
Мислех си че в града хората са разделени,но явно и във всяка общност извън него ще е така.Жалко!не за разделението,а заради неосъзнаването,че възприятията просто трябва да се променят.Иначе страховете и нещастията ще са същите,само формата ще е различна.Просто поредното повторение и здраво държаща верига на егото,което наистина е майстор в това :)

Потребителски аватар
Людмил
Регистриран: пет мар 23, 2018 9:20 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1275: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Мнение от Людмил » нед апр 01, 2018 11:48 am

Прав си Свлетлозар. Но това е резултатът. Не бива да виним хората. Те са такива, каквито системата ги оформи. Не бива да виним и системата. Системата, това сме отново ние. Само че знаеш ли къде е разликата? Когато се роди нов човек, той се ражда като чист лист хартия и родителите на това дете рисуват грозни картини върху нея. В този смисъл ние сме в капана на собствената си система. И това е много просто. Сега оства да се сетим как точно да излезем от собствения си капан, защото виновни няма, но родителите, училището и работната среда, която сами сме си създали, отново и отново уннищожават поколение след поколение. Трябва да наемрим начин да сложим прът в колелото на собствената си машина за смилане на човешки души и тогава нещата ще се наместят.

Потребителски аватар
Радостина
Регистриран: ср дек 13, 2017 5:37 pm

Мнение от Радостина » нед апр 01, 2018 4:01 pm

Людмил написа:
нед апр 01, 2018 11:48 am
Прав си Свлетлозар. Но това е резултатът. Не бива да виним хората. Те са такива, каквито системата ги оформи. Не бива да виним и системата. Системата, това сме отново ние. Само че знаеш ли къде е разликата? Когато се роди нов човек, той се ражда като чист лист хартия и родителите на това дете рисуват грозни картини върху нея. В този смисъл ние сме в капана на собствената си система. И това е много просто. Сега оства да се сетим как точно да излезем от собствения си капан, защото виновни няма, но родителите, училището и работната среда, която сами сме си създали, отново и отново уннищожават поколение след поколение. Трябва да наемрим начин да сложим прът в колелото на собствената си машина за смилане на човешки души и тогава нещата ще се наместят.
Не, не е това резултатът, той е такъв, къквто ние си го направим.
Различията не трябва да бъдат повод за разделяне, а за осъзнаване и израстване.
Аз бих искала за живея в общност, където ще имам свободата да избирам, да наблюдавам, да уча, да анализирам и да променям възгледите и ценностите си, ако намеря за необходимо. Всяко наложено ми отвън правило, инстинктивно поражда в мен отпор и противодействие. Било то справедливо, логично и хуманно.
Считам, че различията в храненето и навиците трябва да бъдат уважавани и зачитани, но без да се изпада в крайности.
May the Force be with you

Потребителски аватар
Людмил

Мнение от Людмил » пон апр 02, 2018 5:46 am

Здравей Радoстина,

Това, коео казваш, е така. Съгласен съм с теб. Но нещата са двупосочни. Едното не противоречи на другото. Тук логиката просто е двустранна. Или аз не се изразих правилно, или ти не можа да ме разбереш съвсем добре. Ще опитам отново. Тук имаме един затворен, омагьпсан кръг, при който резултатът предиодично се явява причина, а причината отново става резултат. Това е така, защото не сме вечни и предаваме своя опит и грешки на следващото поколение. Омагьосаният кръг е всъщност самия кръговрат на живота. Затова ние не се движим напред в права посока, а циклим в кръгове, които също имат посока, но по-трудно се осъзнават. Хората изпадат в излишни спорове. Те си мислят,че имат различни позиции, а в същност всички са прави по този въпрос, подобно на нашата дискусия в момента.

Значи какво е поведение и как се формира характера на човека? Как се изграждат морални ценности и т.н.? В една доста голяма част поведението на всеки зависи от средата, в която е поставен и израснал. Адаптирайки се към света / към околната среда, ние се оформяме такива каквито сме. В същото време, ставайки по-големи и отговорни, получавайки повече власт, ние след това ставаме тези, които оформят самата среда за живот. Тук няма противоречие. Нещата просто се разминават във времето. Първо (до една възраст) стандартно преобладава външното влияние. След това тези, които станат личности и авторитети в едно общество (не всички), започват да формират средата на живот, която от своя страна формира новото поколение и т.н. Това не изключва и възможността някой цял живот да си останат деца, а други като Моцарт да пишатт на 9 годишна възраст симфонии, които определят историята на класическата музика. Но това са изключения. Ние се интересуваме, предполагам, от общия случай. Мисля, че сега вече ме разбра праилно. Ако не си съгласна, можем да продължим същата дискусия, докато установим истината.

А относно различията и правилата, аз съм напълно съгласен. Тук играе тънка психология и социология. Както казват някой психотерапевти, ако казваш истината директно в очите на някого, за да му помогнеш / за да се поправи, има риск да го заболи егото / гордостта и той подсъзнателно ще реагира в друга посока, за да защити самоличността си. Има обаче и манипулативни техники (тънка психология), при които хората биват поставени в такава ситуация от психотерапевта, че те сами се осъзнават и без да се усетят (масово внушение) идеята на някой гуро става тяхна и те си вярват най-искрено, че е произходила от тях. Масовото внушение / самовнушение може да се използва за добро или за зло в обществото. За съжаление твърде често наблюдаваме неговата злоупотреба.....

Поздрави,
Людмил

Svetlozar.Petrov
Регистриран: нед мар 04, 2018 1:32 am

Мнение от Svetlozar.Petrov » пон апр 09, 2018 12:20 am

https://nahuatl-adventurer.blogspot.it/?m=1
Би било добра идея всеки да го прочете и сам да извади за себе си основното ;)

Потребителски аватар
Людмил

Мнение от Людмил » пон апр 16, 2018 6:11 am

Здравей Светлозар,

Какво имаш в предвид с този линк? Надявам се да е някаква шега. Аз бих искал да имам списъка на всички онези, които са харесали този текст, за да не си губя врмето с тях. Деградацията и култрното падение в този текст са толкова стррашни, че не бих искал да коментирам автора и да доказвам колко е неграмотен, ограничен, с липса на стил и естестика на писменото слово, с ментални проблеми и т.н. Всеки нормален и грамотен човек със здрав разум, който прочете част от въпросния текст, ще се ужаси....

Аз под матрица имам в педвид нещо съвсем друго - сега съществуващата обществено икономическа система - така наречената пазарна икономика. Имало е родово-общинен строй, робовладелски, феодален, социалистически експеримент и пазарна икономика. Всеки един от тях е премахал части от другия и в тоази смисъл е излизал частично от съответната матрица на съответния строй (днес наппример роби почти не съществуват). Този човек в неговите текстове (за да не бъда циницчен и вулгарен) пише за съвсем други неща и не съм сигурен дали той самия разбира за какво пише (не че има там нещо смислено за разбиране). Надявам си никой да не ходи повече на неговите страници и никой да не ги чете, защото са вредни за здравия разум и за културата на хората.

Светлозар, не приемай това мое мнение лично и се надявам да не ми се обидиш, а просто да ме разбереше правилно!

Поздрави,
Людмил м

Отговори